Fakty i mity o seksie analnym – zobacz, co warto wiedzieć!

drogeria-erotyczna-online

Seks analny przez swoją specyfikę budzi sporo kontrowersji. Dla wielu – to doskonały sposób na urozmaicenie życia erotycznego. Dzięki miłości greckiej, jak też nazywa się tę technikę, odkrywa się bodźce, jakich nie dostarcza żadna inna stymulacja. Istnieje jednak grono osób uważających tę formę zbliżeń za brudną, nawet grzeszną (tak – niektórzy wciąż oceniają seks przez ten pryzmat), a przede wszystkim – niebezpieczną. Pora jednak rozprawić się z tymi błędnymi przekonaniami! Dlatego w tym artykule prezentujemy szereg mitów i faktów na temat seksu analnego. Chcesz się przekonać, jak naprawdę wygląda ta forma zabaw? Przeczytaj tekst!

Mity o seksie analnym

Zacznijmy od kilku mitów na temat takich stosunków. Jak się przekonasz, to nie tylko nieprawdy rozpowszechniane przez przeciwników miłości greckiej, ale i tych, którzy często usilnie pragną jej spróbować.

Mit 1. Możesz w każdej chwili przejść do penetracji analnej

To prawdopodobnie jeden z najgorszych mitów, jakie zrodziły się za sprawą filmów pornograficznych. W końcu aktorzy występujący w takich produkcjach często szybko przechodzą „do rzeczy”. Bez żadnej rozgrzewki, przygotowania czy stosowania lubrykantów, jakie może Ci zapewnić dobra drogeria erotyczna online.

To oczywiście jeden wielki mit. Czemu? Z kilku powodów. Zacznijmy od tego, że aktorzy w filmach dla dorosłych często są już przygotowani do tego typu technik zbliżenia. Widz tego nie widzi – wszystko dzieje się poza okiem kamery. W końcu chodzi o to, by dostarczyć samo „mięcho”, czyli główną akcję.

Po drugie – seks analny bez odpowiedniego przygotowania bywa nie tyle mało komfortowy, ile bolesny. Może też dojść do uszkodzenia odbytnicy. Dlatego potrzebna jest stosowna rozgrzewka, o której więcej dowiesz się poniżej.

Mit 2. Seks analny zawsze jest bolesny

Ten mit wiąże się bezpośrednio z powyższym. Sęk w tym, że seks analny bywa bolesny, jeśli odbywa się niezgodnie z jego zasadami. Jeśli jednak partnerzy zadbali o to, aby pasywna strona stosunku była odpowiednio rozgrzana i nawilżona – wówczas nie ma mowy o bólu.

Należy jednak pamiętać, że ta forma zbliżeń wymaga kilku rzeczy. Pierwsza – to absolutne zaufanie ze strony seksualnego partnera. Tylko wtedy będzie on w pełni gotowy, by oddać się osobie aktywnej. Druga rzecz – odpowiednie odprężenie. A chyba nic tak dobrze nie sprzyja relaksowi, jak rozmasowane mięśnie. Do tego przydadzą się olejki do masażu, zawierające dodatkowo w składzie substancje wpływające na odbieranie bodźców.

W końcu – odpowiednia stymulacja. Jak dowiedziałeś się wyżej – nie ma opcji, by przejść do seksu analnego bez przygotowania. Potrzeba pieszczot. Chodzi zarówno o masaż, jak i stopniowe przyzwyczajanie odbytu do tego, że coś się w nim znajduje. Dlatego najlepiej zacząć od penetracji palcem, a dopiero później, powoli, próbować właściwego stosunku. Istotna jest tutaj współpraca i komunikacja – kochankowie muszą się porozumiewać, aby nie zrobić sobie krzywdy. Jeśli postąpią tak, jak należy, to będzie to bardzo przyjemny czas.

Mit 3. Seks analny jest „zboczony”

Wśród wielu osób panuje przekonanie, że ta forma miłości to nic innego jak „zboczenie”. Prawda jest bardziej prozaiczna – nie ma nic złego czy grzesznego w tego typu praktykach. Taka opinia wynika najczęściej z uprzedzeń.

Jeśli chcesz spróbować seksu analnego, interesują Cię bardziej unikalne metody zbliżeń – widać to potrzeby płynące z Twojej seksualności. Przed nimi zaś nie należy się bronić. Gdy natomiast masz wątpliwości – zawsze możesz udać się do specjalisty – seksuologa, który pomoże Ci się z nimi uporać.

Mit 4. Seks analny zawsze wiąże się z brudem

To kolejna rzecz, na jaką często zwracają uwagę przeciwnicy seksu analnego. Uważają, że podczas miłości greckiej zwykle dochodzi do nieprzyjemnego „wypadku”. To się zdarza, owszem. Jednak nie tak często, jak się mówi. A poza tym – da się tego uniknąć. Jeśli partnerzy się obawiają, że dojdzie do takiej „wpadki”, to wystarczy zrobić lewatywę. Można ją wykonać z pomocą gruszki. Odbytnicę płucze się do momentu, aż woda (bez mydła czy innych środków!) wypływająca z niej jest czysta.

Należy jednak pamiętać o jednym – odbyt to miejsce, gdzie bytują liczne bakterie i grzyby. Dlatego istotna jest właściwa higiena i bez zmiany zabezpieczenia lub umycia się odpowiednim mydłem, nie należy przechodzić od seksu analnego do innych form zbliżenia, gdyż grozi to infekcjami.

Mit 5. Przy seksie analnym nie istnieje ryzyko zapłodnienia

Często kochankowie decydują się na seks analny bez prezerwatyw, przekonani, że w ten sposób nie da się nikogo zapłodnić. Owszem, ale nie jest to niemożliwe. Jeśli partner zdecydował się dojść w środku, to sperma musi w końcu wypłynąć. Jeśli zaś spłynie tak, że dostanie się do pochwy… cóż, lepiej, żeby się nie dostała.

Dlatego zawsze, jeśli nie planuje się powiększenia rodziny, należy stosować odpowiednie zabezpieczenia. Prezerwatywy, oprócz tego, że zmniejszają ryzyko nieplanowanej ciąży, sprawiają, że stosunek staje się bardziej higieniczny.

Fakty o seksie analnym

Powyżej poznałeś mity. A jakie są fakty dotyczące tej formy stosunków? Przedstawiamy je poniżej!

Fakt 1. Seks analny jest bezpieczny

Jeśli zadbaliście o prezerwatywę, stosowną higienę i rozgrzewkę – jak najbardziej. Wówczas nie grożą Wam ani żadne konsekwencje pod postacią otarć czy uszkodzeń odbytu, ani ciąża. Trochę zaangażowania, a może się okazać, że będą to przyjemne chwile, do jakich chętnie będziecie wracać – i to nie tylko wspomnieniami.

Fakt 2. Dzięki seksowi analnemu możesz przeżyć nieziemski orgazm

Statystyki dotyczące badań satysfakcji z relacji intymnych, w tym z seksu analnego wskazują jedno – wiele kobiet przeżywa bardzo intensywne orgazmy podczas takich zabaw. Wynika to z faktu, że odbyt stanowi mocno unerwioną część ciała. Wobec tego stymulacja go, czy to przez pieszczoty typu rimming, czy penetrację analną, może doprowadzić do intensywnych orgazmów.

Często dokonuje się na tym polu porównań między miłością grecką a seksem waginalnym. Panie nierzadko twierdzą, że właśnie ta pierwsza zapewniała im intensywniejsze doznania. Niektórzy wskazują, że dzięki niej bodźce trafiają do mózgu przez nerw… łączący się z punktem G.

Fakt 3. Istnieją specjalne gadżety erotyczne, przeznaczone tylko do seksu analnego

Warto wiedzieć, że gadżety erotyczne dzielimy m.in. ze względu na przeznaczenie do penetracji waginalnej, jak i analnej. Wibratory i dilda dostosowane do pieszczot per rectum, mają nieco odmienną formę. Chodzi przede wszystkim o kształt uchwytu. Ma on zapobiegać wciągnięciu zabawki głębiej, co mogłoby rodzić dość poważne konsekwencje i nierzadko doprowadzić do wizyty w szpitalu.

Fakt 4. W seksie analnym można próbować różnych pozycji

Najpopularniejsza pozycja do seksu analnego to ta „na pieska”. Jest wygodna, daje swobodny dostęp do odbytu. Jednak to tylko jeden ze sposobów na penetrację. Równie dobrze kochankowie mogą oddawać się miłości greckiej od przodu, gdy pasywny partner znajduje się na podwyższeniu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by uprawiać ją w pozycji „na jeźdźca” – tak od przodu, jak i od tyłu. Należy jednak pamiętać, że odbyt „nie lubi” ostrych pchnięć. Lepiej wolniej i nie za głęboko, ale za to z odczuwaniem wszelkich przyjemnych bodźców.

Fakt 5. Seks analny wymaga odpowiedniego nawilżenia

I jedna z najważniejszych rzeczy – w przypadku zabaw z „tylnym wejściem” nie ma czegoś takiego jak za dużo lubrykantu. Odbyt nie ma zdolności samodzielnego nawilżania się jak pochwa. Dlatego tak istotne, aby sięgać po stosowne środki. Można wybrać np. preparaty na bazie wody lub, skuteczniejsze w tym przypadku – silikonu. Dają one poślizg, a przy tym są bezpieczne dla ciała.

Myślisz o seksie analnym? Wyposaż się w niezbędne akcesoria w sklepie Intymnosc.pl!

Seks analny nie jest dla każdego – to zawsze kwestia preferencji. Jeśli więc nie czujesz, żeby to było dla Ciebie w jakikolwiek sposób komfortowe – nie musisz mu się oddawać. Jeżeli jednak Ty i Twoja druga połówka jesteście ciekawi, jaką przyjemność może zapewnić ta forma zbliżenia – nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować takich zabaw! Należy przy tym pamiętać, by wyzbyć się błędnych przekonań na temat miłości greckiej, za to zdobyć nieco więcej wiedzy o niej. To pozwala lepiej się przygotować i przeżyć niesamowite chwile bliskości z drugą osobą. Wszystko, czego będziecie potrzebowali, zaoferuje Wam nasz sex shop online. Zachęcamy do zakupów!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *