Jak długo powinien trwać idealny stosunek?

Jak długo powinien trwać idealny stosunek?

Za długi? Za krótki? Idealny? Nie, wbrew pozorom tym razem nie będziemy rozmawiali o męskich przyrodzeniach, a o tym, ile trwa stosunek. Podczas spotkań ze znajomymi, jak i na licznych forach niejednokrotnie dyskutuje się na temat tego, jak długo powinno się uprawiać seks, aby był on satysfakcjonujący. Z tego powodu powstało wiele stereotypów, według których im dłużej trwa zbliżenie, tym lepiej.

Jak to jednak faktycznie wygląda? Czy rzeczywiście im dłuższy seks, tym lepszy? Jeśli jesteś ciekaw odpowiedzi na te pytania i nurtują Cię jeszcze inne kwestie związane z tym, ile powinien trwać stosunek – przeczytaj poniższy artykuł. W nim wskazujemy więcej informacji na temat idealnego seksu i czy w ogóle można mówić o czymś takim, jak właściwa czy najlepsza długość zbliżenia. Zapraszamy do lektury!

Ile trwa przeciętny stosunek?

Przeglądając dyskusje na forach i w mediach społecznościowych spotykamy się z różnymi liczbami. Jedni twierdzą, że pełną satysfakcję są w stanie osiągnąć w momencie, gdy zabawa trwa 5-10 minut. Inni, wyraźnie patrząc na te wypowiedzi krytycznie, mówią o tym, że poniżej 20 minut nie schodzą.

W praktyce, by nie wyjść na „gorszych”, niektórzy jeszcze dodają albo i mnożą swoje osiągi, pisząc o tym, że są w stanie doznać orgazmu dopiero po seksualnym maratonie, trwającym nawet kilka godzin. Czasem zakrawa to o absurd, biorąc pod uwagę nie tylko zmęczenie, ale i naturalne (i niestety – negatywne) procesy, jakie zachodzą np. przy przedłużającej się erekcji.

Jak długo kochają się Polacy i inne narodowości?

Jak rozróżnić, co jest prawdą, a co naciąganym twierdzeniem osób, które nie chcą popaść w kompleksy przy innych? Z pomocą przychodzą naukowcy, w tym m.in. profesor Izdebski. Niejednokrotnie badał on nie tylko preferencje, ale i życie seksualne Polaków w ogóle. Ile trwa przeciętny stosunek naszych rodaków? Okazuje się, że sama penetracja do momentu wytrysku to około 14 minut. Do tego dochodzi jeszcze gra wstępna (nie wolno o niej zapominać! Wszak to integralna składowa całej zabawy), trwająca około 15 minut. W sumie więc na igraszkach łóżkowych Polacy spędzają około pół godziny.

Jak wypadamy wśród innych nacji? Wychodzi na to, że całkiem nieźle. Amerykanie podobno spędzają na faktycznym zbliżeniu 7 minut, a z grą wstępną – około 20. Co ciekawe – narodowości, których kobiety i mężczyźni kojarzeni są z idealnymi kochankami, czyli Hiszpanie, Włosi i Francuzi kochają się przez około 23 minuty. Za to wyprzedzają nas nieco Niemcy i Czesi, spędzający na igraszkach miłosnych średnio 32 minuty.

Jakie są przeciętne wartości?

Zbierając dane z różnych krajów z całego świata, naukowcy stale starają się uśrednić te wartości, wskazując także na to, ile mniej więcej powinien trwać stosunek, kiedy jest długi lub – zbyt krótki. Sami lekarze i terapeuci, którzy praktykują w swoich gabinetach, pomagając odnaleźć pacjentom satysfakcję z życia erotycznego, również dostarczają interesujących danych. Na podstawie ankiety, jaką przeprowadził Penn State University można wyodrębnić cztery poziomy:

  • poniżej 2 minut – dla wielu osób zbliżenie trwające tyle czasu jest zbyt krótkie,
  • od 3 do 7 minut – tyle trwa stosunek, pozwalający zaspokoić potrzebny seksualne,
  • od 7 do 13 minut – o takich granicach najczęściej mówią osoby twierdzące, że to idealny czas,
  • od 10 do 30 minut – według większości wyników badań, od tych ram zaczyna się zbyt długi seks.

Należy pamiętać, że są to jedynie wartości uśrednione i dotyczą samej penetracji.

Kiedy stosunek jest zbyt krótki lub zbyt długi?

To, czy zbliżenie nie trwało przez wystarczający czas, determinuje przede wszystkim satysfakcja z życia erotycznego. Obejmuje ona często nie tylko własną satysfakcję, ale i ocenę danej osoby, czy zapewniła swojej drugiej połówce przyjemność w trakcie stosunku. Podobnie wygląda to ze zbyt długim seksem – jeśli trwa on już drugą godzinę, ale w gruncie rzeczy to już w trakcie trwania poprzedniej stał się mało angażujący dla którejś ze stron lub jest przyczyną cierpienia, a nie rozkoszy – wówczas można powiedzieć, że stosunek był zbyt długi. Najczęściej jednak spotyka się twierdzenie, że trwa on zbyt krótko. Jakie są główne powody?

Przedwczesna ejakulacja

To jedna z głównych, jeśli nie najczęstsza przyczyna, czemu zbliżenie uznaje się za zbyt krótkie. Przedwczesny wytrysk dotyczy średnio co 3. mężczyznę na całym świecie. Lekarze opisują tę dolegliwość jako osiągnięcie ejakulacji przed 2 minutą penetracji lub jeszcze przed jej rozpoczęciem. Co należy podkreślić – nie dotyczy to jednostkowych przypadków, a stale powtarzających się zdarzeń. Często jednak jako że każdy mężczyzna subiektywnie podchodzi do tego, jak długo powinien wytrzymywać w łóżku, wielu panom nie wystarcza 5 minut czy nawet więcej.

Przyczyny, przez które wytrysk pojawia się zbyt wcześnie, są najróżniejsze. Mogą wynikać ze stanów chorobowych, stresu, jak i długiej abstynencji seksualnej. Podstawą jest odpowiednia diagnostyka, pomagająca zdefiniować powód takich objawów. Zawsze można też sięgnąć po środki wspomagające w łóżkowych zmaganiach. Spray Orgasm Control pozwala bezpośrednio oddziaływać na czucie penisa, delikatnie je zmniejszając. Dzięki zawartym w nim składnikom nerwy czuciowe są częściowo wyciszane, nie na tyle jednak, by nie odczuwać przyjemności z seksu. Dodatkowo w preparacie tym zawarte są liczne środki korzystnie wpływające na ukrwienie prącia, jak i nawilżenie jego skóry.

Warto też działać od wewnątrz – Penis Complete to tabletki, które pomagają zwiększyć wytrzymałość w czasie stosunku, jak i niosą ze sobą wiele innych korzyści dla ogólnego zdrowia. Zawdzięczają to formułom, wykorzystującym naturalne składniki ziołowe, jakie od lat były znane już w medycynie ludowej z różnych stron świata.

Niemożność utrzymania erekcji

Wielu mężczyzn, szczególnie w wieku dojrzalszym i z problemami zdrowotnymi, głównie związanymi z układem krwionośnym oraz nerwowym, ma problemy z erekcją. Często kłopotu nie stanowi sam fakt, że nie osiągają wzwodu, ale nie są w stanie go utrzymać przez dłuższy czas. Wówczas może dojść do sytuacji, że jeszcze przed osiągnięciem satysfakcji penis opadnie, przez co stosunek nie będzie kontynuowany. W takim wypadku najważniejsze jest, aby prawidłowo leczyć dolegliwości, jakie są przyczyną zaburzonej potencji. Lekarz najpewniej przepisze także środki mające poprawić zdolności seksualne mężczyzny, w tym osławioną viagrę lub jej zamiennik.

Metody na przedłużenie stosunku

Jeśli Ty lub Twoja druga połówka uważacie, że Wasz średni czas stosunku jest zbyt krótki – zawsze możecie spróbować różnych metod przedłużających zabawę. Przede wszystkim – warto poświęcić więcej uwagi grze wstępnej. Nawet jeśli penetracja będzie trwała krócej, to pieszczoty dłonią ustami, jak i całym ciałem mogą być niesamowicie satysfakcjonujące. Biały seks, jak zwykli mówić o niej Holendrzy, pomaga m.in. zacieśnić więzi między partnerami, ale i odkrywać zupełnie nowe doznania. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele rozkoszy daje pieszczota nieoczywistych stref erogennych.

Inną metodą na to, aby stosunek był długi, a przynajmniej dłuższy, jest seks przerywany. Są różne sposoby pozwalające wydłużyć zabawę. Począwszy od techniki 9 pchnięć, po przerwy w momencie, gdy mężczyzna czuje, że zbliża się ejakulacja. Pomaga również masturbacja na niedługi czas przed właściwym seksem, gdyż zmniejsza reakcję na bodźce.

Są też oczywiście suplementy diety i inne preparaty. Choć osobno dają znakomite rezultaty, to najlepsze wyniki zapewnia kompleksowe działanie od wewnątrz i od zewnątrz. Dlatego w drogerii Intymnosc.pl można znaleźć np. zestaw żelu i tabletek Orgasm Control, stanowiący skuteczne wsparcie w doskonaleniu ars amandi.

Ile powinien trwać stosunek? Do osiągnięcia satysfakcji!

Koniec końców – nie liczy się to, jak długi seks mają Wasi znajomi czy jacyś anonimowi ludzie z sieci. Ważne pozostaje to, czy w danym momencie stosunek był satysfakcjonujący. Jeśli więc to był szybki numerek w kuchni, trwający ledwie 3 minuty, ale zapewniający ogromne podniecenie i satysfakcję – to dobrze! W końcu w zbliżeniach nie chodzi o to, aby odgórnie szukać norm, ile one powinny trwać. Chodzi o rozkosz i chwilę spędzoną wspólnie. Zamiast więc zastanawiać się, jak długi jest przeciętny stosunek… cieszcie się swoim idealnym czasem lub popracujcie wspólnie nad tym, aby go nieco wydłużyć… a może skrócić?


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *