Seks na emeryturze – czy to jeszcze wypada? Przełamujemy tabu!

sex-shop-internetowy

W społeczeństwie wciąż panują pewne szkodliwe mity dotyczące seksu. Do zdecydowanienajgorszych należy ten traktujący o tym, że po 50. czy 60. roku życia wykazywanie pożądania już nie przystoi, a o jakiejkolwiek bliskości już nie ma mowy. Pora przełamać to niezdrowe tabu! Seksualność jest ważna dla każdego dorosłego człowieka! To w końcu nie tylko radość z bliskości z drugą osobą. Seks ma też duże przełożenie na zdrowie. Jeśli jesteś dojrzałą osobą, która już przekroczyła tę magiczną barierę i zastanawiasz się, czy jeszcze wypada myśleć o seksie, a co dopiero go uprawiać – przeczytaj ten artykuł!

Dojrzały, złoty wiek – czyli doskonały czas na seks

Zacznijmy od tego, dlaczego emerytura to prawdopodobnie najlepszy moment na to, by stać się aktywniejszym seksualnie. Przede wszystkim – o ile nie przemawiają za tym żadne przesłanki zdrowotne, możecie w tym czasie zrezygnować już z zabezpieczeń. Koniec z prezerwatywami i innymi środkami antykoncepcyjnymi. Będziecie w pełni cieszyć się bliskością, bez żadnych ograniczeń i ryzyka, że zdarzy się Wam wpadka!

Z drugiej strony – emerytura to moment w życiu, gdy jeden z najważniejszych obowiązków, czyli praca, odpada. Co to oznacza? Więcej czasu dla Was! Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by spędzić cały wieczór na niegrzecznych igraszkach lub oddać się im, gdy nadejdzie ranek… czy dowolna inna pora dnia. W końcu jedyne, co w tym momencie mogłoby przeszkodzić, to niezapowiedziani goście.

Seks dojrzałych osób jest też najzwyczajniej piękny. Dogadujące się pary – tak w życiu, jak i w łóżku, znają doskonale swoje ciała, rozumieją, że mogą mieć pewne ograniczenia, ale nie to się liczy najbardziej… Najważniejsze, że to chwila, gdy możecie zupełnie nadzy i beztroscy być blisko siebie i obdarzać się czułościami. Co więcej – partnerzy znają również swoje i drugiej połówki potrzeby i preferencje. Mają świadomość, co sprawia im wzajemną największą rozkosz. Ponadto mężczyźni po 60. łatwiej komunikują swoje oczekiwania. Czy jest coś lepszego w życiu erotycznym od dobrze rozumiejących się kochanków?

To znakomity czas, by zacząć eksperymentować!

Dla wieloletnich par z doświadczeniem erotycznym okres emerytury to najlepszy moment, by zacząć sięgać po nowe doznania! Jeśli wcześniej z jakichś powodów czegoś nie próbowaliście, to właśnie w tym czasie najlepiej to zmienić. Chodzi zarówno o nowe pieszczoty – zmysłowe masaże, które pomogą rozbudzić Wasze ciała, jak i wprowadzenie do łóżkowych zabaw gadżetów erotycznych. Na pewno to też świetny czas na to, by wypróbować nowe pozycje, a może nawet i miejsca, gdzie moglibyście się kochać.

Warto więc sięgnąć po olejki do masażu, nadające dłoniom poślizgu na skórze, a przy okazji – mogą ją nieco odżywić i ujędrnić. A gdy już się wybierze odpowiedni produkt dla siebie – przetestujcie go w różny sposób. Masować można na wiele odmiennych sposób – dłońmi, łokciami… lub całym swoim ciałem. To na pewno będzie dużą atrakcją.

A jakie gadżety erotyczne są najlepsze dla dojrzałych kochanków? Wśród nich należy wyliczyć np. wibratory, gdyż to podstawowe akcesoria, które można wypróbować. W asortymencie znajdują się produkty nie tylko przypominające kształtem penisa. Oprócz nich sex shop internetowy oferuje tzw. jajka wibracyjne, a także masażery łechtaczek. Drugie z wymienionych pieszczą najwrażliwsze na dotyk miejsce na ciele kobiety. Dlatego można zastanowić się nad ich kupnem.

Seks na emeryturze to samo zdrowie

W zasadzie – seks to niemal zawsze zdrowie, niezależnie od wieku. Jednak w przypadku osób starszych nabiera zupełnie nowego znaczenia. Zbliżenia erotyczne wpływają zarówno na kondycję psychiczną, jak i fizyczną. Wszystko dzięki koktajlowi hormonalnemu, gwarantowanemu przez takie zabawy.

Podczas aktu płciowego w ciele wytwarzają się endorfiny. To związki naturalnie podnoszące nastrój i poczucie zadowolenia. Obniżają również poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Oprócz tego endorfiny mają ogromne przełożenie na pracę systemu immunologicznego i odczuwanie bólu, co szczególnie w dojrzałym wieku jest istotne, gdy ktoś np. cierpi z powodu reumatyzmu.

Seks działa jak trening. Pobudza do pracy różne partie mięśniowe. Poza tym wzmacnia najważniejszy mięsień w ciele – serce oraz cały układ krążenia. Ponadto przyspiesza metabolizm, co w przypadku osób starszych, u których przemiana materii naturalnie spada, ma niebagatelne znaczenie. Może więc chronić przed odkładaniem się tkanki tłuszczowej lub spalaniem tej obecnej. Warto wspomnieć, że przyspieszony oddech podczas aktu seksualnego z jednej strony pomaga przewentylować płuca, a z drugiej – wpływa na natlenienie organizmu. A to wciąż nie wszystkie korzyści, jakie niesie ze sobą bujne życie erotyczne – i to nie tylko u seniorów!

Seks na emeryturze – problemy dojrzałych panów

Naturalnie – z wiekiem pojawiają się pewne ograniczenia. Wynika to m.in. ze spadków testosteronu, który postępuje już od ukończenia 19. roku życia, a nabiera tempa po czterdziestce. Panowie w wieku 60+ często zmagają się z obniżonym libido, ale i mają słabszą potencję. Niższy poziom testosteronu to także wyższa podatność na urazy kości. Nie oznacza to jednak, że trzeba spisać swoje życie erotyczne na straty. Wręcz przeciwnie! Poniżej podpowiadamy, jak sobie z tym poradzić.

Jak sobie poradzić z ograniczeniami ciała?

Istnieją naturalne sposoby na to, by podnieść swój poziom testosteronu – i to nie tylko wtedy, gdy pójdzie się na emeryturę. Podstawę zawsze stanowi zbilansowana dieta, bogata m.in. w cynk, selen, magnez i inne pierwiastki oraz mikroskładniki, a także aktywność fizyczna. W szczególności sport pomaga zwiększyć ilość testosteronu we krwi. Przekłada się to na wyższą sprawność jako taką, ale i seksualną.

Ponadto są też specjalne środki na potencję, oferowane m.in. przez sklep erotyczny. To najczęściej różnego rodzaju tabletki i kapsułki, choć wśród tych preparatów można znaleźć również spraye i żele. Mogą one oddziaływać na zdolność do osiągnięcia wzwodu i utrzymania go. Często wyroby te mają w składzie wyciągi z różnych ziół, stosowane od lat w medycynie ludowej przy kłopotach z potencją.

Jednak równie istotna jest świadomość swoich ograniczeń. Raczej niewiele par zdecyduje się w wieku 60+ na pozycję taczki czy inne stojące, gdzie partner unosi i podrzuca ukochaną. Wiedza o tym, że nie wszystko się już zrobi, pozwala nabrać też pewnego dystansu i pomaga obniżyć stres związany z ewentualnymi „wypadkami”.

Bliskość w dojrzałym wieku – z jakimi kłopotami zmagają się panie?

Kobiety po menopauzie także odczuwają rezultaty spadku testosteronu oraz estrogenów. Oba hormony odpowiadają m.in. za popęd seksualny, ale i np. nawilżenie pochwy. Obniżenie libido, jak i niska lubrykacja dróg rodnych to zdecydowanie najpoważniejsze kłopoty, jakie mogą stanąć na drodze w cieszeniu się bujnym życiem erotycznym. Często pojawiają się również problemy z osiągnięciem orgazmu.

Co zrobić, by cieszyć się udanymi zbliżeniami mimo wieku?

Podobnie jak u panów liczy się odpowiednia aktywność fizyczna i dieta. Wprowadzenie wysokowartościowego menu do swojej codzienności wpływa ogólnie na kondycję zdrowotną. Oddziałuje też na strefę seksualną.

Także w tym przypadku nasz sex shop internetowy może dostarczyć pewne środki, które mogą podnieść libido u kobiet oraz potencjalnie zwiększyć wrażliwość na bodźce. Afrodyzjaki to preparaty opracowane z myślą o tym, aby wzmocnić doznania podczas zbliżenia. Tym samym mogą sprawić, że ciało stanie się bardziej podatne na bodźce, a co za tym idzie – zwiększyć szanse na orgazm. A co z suchością pochwy? W tej sytuacji mogą pomóc specjalne lubrykanty, zastępujące naturalny śluz.

Życie erotyczne na emeryturze – zadbaj o nie już teraz!

Nie ma odpowiedniego wieku na to, by skończyć z seksem. Dojrzali ludzie mają do niego prawo i mogą z niego czerpać mnóstwo przyjemności. Tym bardziej że życie erotyczne na emeryturze bywa bardzo satysfakcjonujące. Trzeba tylko mieć świadomość, że ciało już nie jest tak sprawne, a przy ewentualnych kłopotach można sięgnąć np. po środki na potencję czy libido. Na pewno to dobry czas, by skosztować nowych doznań i zaopatrzyć się w gadżety – te zaś dostarczy Wam nasz sklep erotyczny. Zachęcamy do zajrzenia do oferty!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *