Seks po 50. roku życia – porady dla kochanków 50+

Seks po 50. roku życia - porady dla kochanków 50+

W tym wieku to już nie wypada… Nie ma co się wygłupiać na starość… Takie zabawy to tylko dla młodych, a nie starych… Jak często zdarza Ci się to słyszeć w kontekście seksu po 50? Doskonale wiemy, że takie stwierdzenia wobec dojrzałych osób padają nierzadko. Kult młodości więcej jej wybacza i na więcej zezwala, a im starszy człowiek, tym mniej powinien interesować się kwestiami erotyki, bo to, według niektórych, nawet już nieestetyczne. Niestety – w konserwatywnym społeczeństwie tego typu tezy padają zbyt często, a tymczasem – seks 50+ może smakować niesamowicie i bawić lepiej niż niejedno zbliżenie 20-latków!

Teoretycznie sygnałem do tego, że pora „przestać” są mniejsze możliwości – obniżone libido, gorsza kondycja… To fakt, z wiekiem mogą one ulegać obniżeniu. Ale w dużej mierze to od nas samych zależy, jak długo będziemy się czuli witalni i zdolni do tego, by cieszyć się swoimi ciałami.

W tym artykule wychodzimy naprzeciw osobom, które z pewnością chciałyby jeszcze cieszyć się życiem intymnym, ale mają co do tego obawy. Jak może wyglądać seks z 50-latką? Jak wiele jeszcze zdziała facet po 50 w łóżku? Przekonasz się o tym, jeśli przeczytasz tekst!

Intymne problemy osób 50+

Największą przeszkodą do tego, by seks starszych par wciąż cieszył, jest burza hormonalna, jaką w pewnym momencie przechodzi ludzki organizm. Menopauza u pań, jak i andropauza u mężczyzn wiąże się z licznymi negatywnymi konsekwencjami. Przede wszystkim obniża się poziom testosteronu i estrogenu – czyli dwóch hormonów, odpowiedzialnych u mężczyzn i kobiet, za popęd seksualny. To naturalna konsekwencja – organizm „wygasza” zdolności prokreacyjne naszego ciała, a, niestety, skutkiem ubocznym bywa spadek ochoty na seks, jak i potencji. Nie ma jednej granicy wiekowej, gdy menopauza i andropauza występują, ale zwykle przechodzimy je w wieku około 50-55 lat. Jakie skutki ze sobą niesie? Oto wybrane problemy.

Suchość pochwy

Dla pań seks po 50 bywa utrudniony przede wszystkim z jednego powodu – braku lubrykacji dróg rodnych. Ich nawilżenie stanowi kluczowy element, aby w ogóle odczuwać przyjemność ze zbliżenia. Brak śluzu w czasie stosunku może skutkować bolesnymi otarciami, a w skrajnych przypadkach – nawet uszkodzeniami ciała.

Suchość pochwy to efekt m.in. obniżenia poziomu estrogenu we krwi. To z kolei stanowi wynik maksymalnego zredukowania aktywności jajników, które już nie produkują jajeczek, więc, de facto, tracą swoją główną funkcję. Często ten problem staje się przewlekły, znacznie utrudniając każdorazowe zbliżenie.

Niższa potencja u mężczyzn

U mężczyzn od około 18-20. roku życia, gdy występuje maksymalne stężenie, sukcesywnie spada ilość testosteronu we krwi (co zależy także od trybu życia). Proces ten przyspiesza po czterdziestce, a po pięćdziesiątce nierzadko utrzymuje się niezbędne minimum. Efekty dla panów bywają zatrważające, bo to nie tylko problem z utrzymaniem wagi, ale przede wszystkim… niższe zdolności seksualne. Testosteron odgrywa kluczową rolę dla męskiej potencji.

Skutek? Trudność lub niemożność uzyskania wzwodu. Gdy natomiast się już to uda – pojawia się nierzadko kłopot z jego utrzymaniem lub z wytryskiem. Stosunek seksualny staje się niemal niewykonalny.

Spadek libido

Wraz ze spadkiem testosteronu u panów, obniża się ochota na seks. Odwrotnie to wygląda u wielu pań, gdyż w okresie okołomenopauzalnym stężenie tego hormonu wzrasta – i to znacznie. Stąd też pojawiają się takie sytuacje, gdy on praktycznie nie ma już ochoty na seks, a ona – wprost przeciwnie, więc to trochę jak w „Świecie według Bundych”. Z czasem jednak, szczególnie po menopauzie, także i kobiety odczuwają efekty spadku testosteronu.

W takiej sytuacji, nawet jeśli myślimy o tym, że fajnie byłoby wskoczyć do łóżka i się zabawić – najzwyczajniej nie odczuwamy takiej potrzeby. Obniżone libido wprawia organizm człowieka w stan, jaki pojawia się, gdy niedawno osiągnęło się orgazm, a napięcie seksualne spadło do minimum.

Problemy te mogą być głębsze, jeśli…

…nie dba się o stosowny tryb życia. Nadwaga i otyłość na przykład mają nie tylko negatywny wpływ na zdrowie, ale działają wprost zgubnie na zdolności seksualne i popęd. Panowie, nawet nie mając jeszcze czterdziestki na karku, wskutek nadmiaru zbędnych kilogramów, mogą borykać się z impotencją. Panie – z brakiem odpowiedniej lubrykacji pochwy.

Warto to podkreślić, że dbanie o zdrowy tryb życia oraz odpowiednią dietę (co oznacza też ograniczenie lub rezygnację z używek) może wydłużyć zdolności seksualne i sprawić, że seks po 50 będzie każdorazowo niesamowitym przeżyciem. Szczególnie warto zatroszczyć się o stosowną ilość ruchu, który naturalnie przyczyna się do wzrostu produkcji testosteronu.

Co zrobić, by seks par 50+ był lepszy?

Pierwsza nasza rada – to właśnie zmiana trybu życia. To pomoże nie tylko polepszyć swoje możliwości w alkowie, ale także przyniesie szereg innych korzyści dla zdrowia pod postacią mniejszego ryzyka wystąpienia chorób typowych dla dojrzałego wieku lub cywilizacyjnych. To jednak nie wszystko.

W trosce o potencję kobiet

Z pomocą mogą przyjść naturalne preparaty, często wykorzystujące wyciągi z ziół, jakie znane były już naszym babkom i dziadkom. Środki podniecające dla kobie , jakie znajdziesz w drogerii Intymnosc.pl, pomogą zadbać o odpowiedni poziom libido, ale i przygotują organizm do zbliżenia. Dobry przykład stanowi preparat Libido Therap , korzystnie wpływający m.in. na ukrwienie dróg rodnych. Co to oznacza? Napływ większej ilości krwi do pochwy skutkuje jej lepszą lubrykacją. Co więcej – strefy intymne stają się bardziej wrażliwe na dotyk, dzięki czemu doznania z pieszczot czy z seksu stają się intensywniejsze. Zawarte w suplemencie składniki oddziałują także na produkcję hormonów płciowych. To przekłada się na wzrost libido!

Innym rozwiązaniem jest sięgnięcie po lubrykanty. Te są szczególnie wskazane w przypadku, gdy pojawia się kłopot z odpowiednim nawilżeniem dróg rodnych. Środki, jakie znajdziesz w ofercie drogerii Intymnosc.pl często nie tylko zapewniają lubrykację, ale i mają szereg innych efektów, w tym chłodzące czy grzejące. Dzięki temu seks po 50 może cieszyć jeszcze bardziej niż kiedykolwiek.

Ziołowa pomoc dla panów

W naszej ofercie znajdziesz wiele produktów przeznaczonych dla mężczyzn. Środki na potencj , skomponowane przede wszystkim na podstawie ziołowych składników, to doskonała metoda na poradzenie sobie z kłopotami z osiągnięciem wzwodu, mającymi podłoże m.in. emocjonalne czy psychiczne. Chęć sprawdzenia się jako mężczyzna często działa stresująco na panów, co – zdarza się – skutkuje efektem odwrotnym do zamierzonego. Potency Therap stanowi rozwiązanie, gwarantując mocniejszą, dłuższą i szybszą erekcję. Co więcej – także i ten suplement zawiera składniki, oddziałujące na poziom testosteronu, co zwiększa ochotę na seks, nawet gdy jesteście osobami 50+!

Aby seks po 50 smakował doskonale…

…warto przede wszystkim zacząć eksperymentować. Wiadomo – lata wspólnego pożycia mogą z czasem prowadzić do znużenia tymi samymi pozycjami czy zabawami. Dlatego okres okołomenopauzalny i po meno- i andropauzie stanowią najlepszy moment, by rozpocząć przygodę z seksem na nowo!

Jeśli wcześniej nie inwestowaliście w żadne gadżety erotyczne – nie będzie na to lepszego momentu. Wibrator może sprawić, że 50-latka odkryje szereg zupełnie nowych doznań, o jakich dotychczas nawet nie marzyła. Kajdanki, pejcze lub bielizna erotyczna nierzadko budzą w facecie po 50 bestię, gotową na najdziksze harce w łóżku.

Stosunek po 50 ma jeszcze jedną zaletę, szczególnie gdy oboje przeszliście już przekwitanie. O ile nie macie innych partnerów seksualnych i jesteście pewni swojego zdrowia – nic nie stoi na przeszkodzie, by zrezygnować z antykoncepcji! To oznacza, że nie musicie obawiać się nieplanowanych ciąż. Możecie pozbyć się ograniczeń, jakie dotychczas sobie narzucaliście i bawić się absolutnie bez stresu.

Seks starszych par – to jak najbardziej wypada!

Nie ma żadnej granicy określającej, do kiedy wolno uprawiać seks. Możecie się nim cieszyć tak długo, jak oboje czujecie potrzebę. Nie ważne, czy jesteście starszą parą, która przekroczyła 50, 60 czy 70 lat. Na zabawy intymne bowiem nigdy nie jest za późno, a często okazuje się, że najbardziej cieszą one właśnie w dojrzałym wieku. A gdy ktoś powie, że to już nie przystoi? Jeśli ktoś tak uważa – jego strata!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *