Friends with Bnenefits – co to jest i jak znaleźć FWB?

Friends with Bnenefits - co to jest i jak znaleźć FWB?

Erotyczny język bogaty jest w najróżniejsze akronimy. BDSM odnosi się do relacji opartych na dominacji i uległości. MILF pochodzi z filmu „American Pie”, gdzie koledzy Stiflera mówili tak o jego matce, którą chętnie by przelecieli (Mom I’d Like to Fuck). Są też takie skrótowce jak ONS, dotyczące pojedynczych spotkań na seks oraz FWB. Co znaczy ten skrót? Jakich relacji dotyczy? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat – wystarczy, że przeczytasz poniższy artykuł. Poznaj najlepsze, ale i te gorsze strony Friends with Benefits!

Friends with Benefits – do jakiej relacji się odnosi?

Chodzi tu o przyjaźń niosąca ze sobą jakieś korzyści. Z tego wynika, że relacja FWB to dość luźny, przynajmniej z perspektywy emocji i uczuć, kontakt między dwojgiem ludzi, którzy uprawiają ze sobą seks. W przypadku FWB wypadają więc wszystkie plany dotyczące wspólnej przyszłości, jak i akty zazdrości czy przywiązanie. Nie zmienia to faktu, że partnerzy mogą być wobec siebie bardzo przyjacielscy, a nawet pozwalać sobie na romantyczne gesty. Zwykle jednak chodzi o to, by po prostu spotykać się na seks z konkretną osobą.

Jak zacząć z FWB?

Gdy już wiesz, co to znaczy FWB, pora dowiedzieć się, jak zacząć taką relację. Najtrudniejsze, jak zawsze, jest postawienie tego pierwszego kroku, choć w rzeczywistości, gdzie technologia cyfrowa towarzyszy nam na co dzień w niemal każdej sytuacji, można mówić o drugim. Najpierw trzeba znaleźć kogoś chętnego na takie zabawy. W tradycyjny sposób należałoby albo wybadać wśród znajomych, kto nie chce się wiązać, ale miałby ochotę uprawiać seks w bezpieczniejszym układzie lub – poznać kogoś takiego w lokalu.

Dzisiaj mamy Internet i liczne portale oraz serwisy randkowe, pomagające odnaleźć nie tylko drugą połówkę, ale i osoby chętne na luźniejsze relacje, w tym Friends with Benefits. Takie aplikacje jak Tinder czy Badoo umożliwiają zamieszczenie swoich anonsów erotycznych z odpowiednim opisem dostępnym dla każdego, kto tylko trafi na nasz profil. Użytkownicy często już na tym etapie określają, czego dokładnie szukają.

To właśnie oni wykuwali wiele takich skrótowców, jak ONS czy FWB, by w treści swojego krótkiego opisu zawrzeć jak najwięcej informacji. Na początek więc wystarczy przejrzeć profile osób, piszących o tym, że szukają kogoś chętnego na luźną relację erotyczną, a następnie wybrać najciekawsze z nich.

Czas na pierwsze spotkanie

Jeśli nawet oboje polubicie swoje profile, a aplikacja dostarczy informację o „matchu”, to jeszcze nie koniec schodów. Pora na rozmowy i pierwsze spotkanie. A to może być nie lada wyzwanie. Nie chodzi o jednorazowy szybki czy dłuższy numerek, po którym nawet byście się nie spotkali ponownie. To swojego rodzaju egzamin – to, jak się go zda, będzie decydowało o tym, czy znajomość w tym charakterze w ogóle będzie kontynuowana.

Jak przełamać lody? Czasem wystarczy sięgnąć po pomoc substancji, oddziałujących na podświadomość. Panie mogą postawić np. na feromony Pheroma , panowie do wyboru mają szereg preparatów, w tym Pheromone Essenc . Oba produkty stanowią unikalne kompozycje lotnych substancji, charakterystycznych dla danej płci. Dzięki temu nie tylko otoczenie lepiej reaguje na ich użytkownika, ale i on sam nabiera przekonania o swojej wyjątkowości. To sprzyja nawiązywaniu relacji, także tych na zasadach FWB.

Aby w łóżku było przyjemniej

To jeszcze nie koniec! Bo kiedy już Wam się dobrze rozmawiało, pora przejść do sedna – seksu. To kolejny etap sprawdzianu i to, jak się on potoczy, będzie stanowiło o przyszłości „przyjaźni z korzyściami”. Możecie być wyśmienitymi kochankami, ale w kontaktach łóżkowych istotną rolę odgrywa także synchronizacja i zbieżność upodobań. Jeśli odnaleźliście się przez aplikację, z pewnością dowiadywaliście się już, co lubi druga strona. Nie zmienia to faktu, że istnieje sposób, by sobie w zabawie nieco pomóc – sięgając po afrodyzjak . Są to preparaty działające na libido oraz siłę doznań seksualnych. Środki te również wpływają na potencję, zwiększając ją i gwarantując np. bardziej satysfakcjonujący wzwód. Afrodyzjakami są zarówno specjalne kompozycje ziołowe czy tzw. hiszpańskie muchy, jak i liczne produkty, jakie znajdziesz w swojej kuchni, m.in. owoce morza, czekolada, pieprz.

Jakie są zalety relacji FWB?

Ci, którzy już wcześniej próbowali relacji FWB, wymieniają liczne korzyści, jakie z tego płyną. Jeśli do tej pory nie miałeś okazji spróbować takiego układu – poniżej poznasz najważniejsze jego zalety.

Dobry seks bez zobowiązań

Jak zjeść ciastko i mieć ciastko? Friends with Benefits pokazuje, że właśnie w ten sposób. Główne założenie to zapewnienie sobie dobrego seksu z przyjacielem bez zbędnych zobowiązań i zabawy w związek. To oznacza, że każdy żyje dokładnie tak, jak mu wygodnie, pozostaje singlem, a jednocześnie cieszy się udanym życiem łóżkowym.

Większe bezpieczeństwo dla zdrowia intymnego

Co do zasady – osoby wchodzące w układ FWB nie są wobec siebie zobowiązane do wierności, ale jednocześnie decydują się na mocne zawężenie tego, z kim uprawiają seks. Często stosunki odbywają się wyłącznie między przyjaciółmi, a i wtedy używają również zabezpieczeń. Dzięki temu oboje nie muszą obawiać się chorób wenerycznych. Friends with Benefits skutecznie zmniejsza ryzyko zarażenia się – o ile partnerzy uprawiają seks tylko ze sobą i oboje są zdrowi.

Łatwa do zakończenia relacja

Jeśli seks stanie się nudny albo pojawi się między przyjaciółmi jakieś nieporozumienie – nie ma żadnego problemu, by taki układ po prostu zakończyć. Żadne większe uczucia nie grają tu roli. Wszak to, co ich łączyło, to tylko seks i ewentualnie sympatia, ale już nic więcej.

Niekoniecznie trzeba poprzestawać na przyjaźni

Dla wielu przyjaciół układ FWB to często była trampolina do czegoś więcej niż przyjaźń. W końcu – jeśli oboje się dogadują – lubią się i mają fajny seks, to co stoi na przeszkodzie, by spróbować związku?

Jakie są pułapki FWB?

Bycie przyjaciółmi od łóżka niesie sporo korzyści. Jednak należy pamiętać, że ta relacja ma swoje wady. Jakie?

W grę (nie) mogą wejść uczucia

To główna pułapka takiego układu. Teoretycznie oboje wiedzą, na co się piszą – że będą uprawiali seks, że ograniczają ilość kontaktów łóżkowych z innymi, że nie będą mogli czuć zazdrości. Niestety – jak pokazuje praktyka, w końcu mogą pojawić się emocje i uczucia, z jakimi trudno walczyć. Przywiązanie, większe zaangażowanie w relację, a do tego nierzadko miłość, sprawiają, że cały ten układ najchętniej przekształciliby w związek. Jest tylko jedno „ale”.

By tak było, oboje muszą chcieć czegoś więcej. Jeśli bardziej w relację FWB zaangażowała się tylko jedna strona, ktoś zostanie skrzywdzony.

Przyjaciele nie zawsze są uczciwi wobec siebie

Szczerość w seksualnej przyjaźni to bardzo ważna rzecz, szczególnie jeśli chodzi o stosunki płciowe także z innymi. Okłamywanie przyjaciela, że z nikim się nie spało, to nie tylko kłamstwo. To świadome narażanie go na potencjalne choroby. Zdarza się, że uczestnicy takiej relacji nie zawsze są ze sobą szczerzy. Dlatego trzeba bardzo ostrożnie dobierać osoby chętne na FWB. Dla własnego bezpieczeństwa.

Komplikacje w przypadku „wpadek”

Seks to nie tylko zabawa, ale i odpowiedzialność. Każdemu jednak zdarza się zapomnieć i… cóż, bywa wpadka. Gdy chodzi o przyjaźń opartą na seksie, kłopot staje się więcej niż duży. Głównie dlatego, że tacy przyjaciele niekoniecznie są dopasowani do siebie pod względem charakteru. Wspólne wychowanie dziecka bywa wtedy nie lada wyzwaniem.

Friends with Benefits – czy warto?

Gdy wiesz już, co to znaczy Friends with Benefits, znasz wady i zalety FWB, pewnie zastanawiasz się, czy taka relacja w ogóle warta jest zachodu. Wszystko zależy od tego, jakie masz priorytety w życiu i jak szybko przywiązujesz się do ludzi. Jeśli należysz do kochliwych mężczyzn lub kobiet – raczej nie powinieneś próbować się angażować w układy oparte wyłącznie na seksie, bez głębszych uczuć. Koniec końców skończysz skrzywdzony albo będziesz robił sceny zazdrości, narażając się na krytykę ze strony swojego przyjaciela.

Jeśli zaś nie masz problemu z tym, że uprawiałbyś seks z osobą, z jaką niewiele Cię łączy i nie myślisz o związku w ogóle – być może właśnie to rozwiązanie dla Ciebie. Na pewno relacja FWB, nim zdecydujesz się w nią wejść, powinna być dokładnie przemyślana. Należy wyznaczyć granice i pewne zasady. Dzięki temu oboje wiecie, w co gracie, a w razie czego – nikt nie będzie miał pretensji, jeśli się taki układ zakończy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *