Wszystko, co powinieneś wiedzieć o masażu tantrycznym

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o masażu tantrycznym

Filozofia Dalekiego Wschodu cieszy się wśród mieszkańców Zachodu sporym zainteresowaniem. Największą popularność zyskują metody pozwalające na wyciszenie, jak i uwolnienie poszczególnych energii. Medytacja, joga – to tylko niektóre z tych elementów, jakie chętnie adaptowane są m.in. przez Polaków. Coraz więcej naszych rodaków odkrywa magię tantry, a w szczególności masażu tantrycznego, obecnie dostępnego jako usługa w wielu głównie luksusowych gabinetach SPA.

Jesteś ciekaw, co to jest masaż tantryczny? Przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim wiele odpowiedzi dotyczących tantry, czemu uważa się, że w ten sposób można uwolnić energię seksualną i dlaczego warto się poddać takiemu rytuałowi lub po prostu – nauczyć się go. Zapraszamy do lektury!

Korzenie tantry

Źródeł masażu tantrycznego należy szukać na Dalekim Wschodzie. Tam też mnisi rozwijają najróżniejsze sztuki, związane z doskonaleniem ciała i duszy, a przede wszystkim – z osiąganiem perfekcji w zespoleniu z energią, jaka ma łączyć wszystkie żyjące istoty. Lamowie, czyli mężczyźni, którzy oddają cześć m.in. bogini – najwyższej matce (nazywanej „Lama” właśnie), szkolą się w technikach i rytuałach, mających za zadanie uwolnienie energii seksualnej. Wiele z nich było opracowanych już tysiące lat temu, jednak hermetyczne zakony strzegły swoich tajemnic. Teraz coraz częściej wychodzą one na światło dzienne i cieszą się dużą popularnością.

Czym właściwie jest tantra? Słowo to można przetłumaczyć jako „narzędzie do rozciągania świadomości”. Tym samym tantra ma za zadanie poszerzyć ludzkie postrzeganie – nie tyle to zmysłowe, ile duchowe. Dotyczy to zarówno seksu tantrycznego, gdy dwoje partnerów otwiera się na siebie ze swoją energią seksualną i duchem, jak i masażu.

Co stanowi cel masażu tantrycznego?

Decydując się na masaż tantryczny, musisz wiedzieć przede wszystkim jedno. Choć jest on bardzo intymny, to nie należy go mylić z erotycznym. Trzeba wyraźnie podkreślić różnice, jakie między nimi występują. W przypadku tego drugiego istotę stanowi pobudzenie seksualne i spełnienie, czyli doprowadzenie do orgazmu. Często też masaż erotyczny jestem wstępem do samego zbliżenia, a w „centrum uwagi” znajdują się najistotniejsze strefy erogenne osoby przyjmującej.

Z technikami tantrycznymi jest inaczej. Tutaj cel stanowi uwolnienie energii seksualnej. Owszem – osoba wykonująca taki masaż intymny nierzadko gładzi również narządy rozrodcze masowanego. Nie jest to jednak typowa stymulacja, a po prostu element rytuału. W przypadku kobiet takie gładzenie nazywamy Yoni i obejmuje ono wyłącznie zewnętrzne strefy pochwy. Natomiast u mężczyzn masaż ten określa się mianem Lingama i dotyczy penisa. Nie zmienia to faktu, że podczas takiej usługi może pojawić się orgazm tantryczny. Ma on nieco inny wymiar niż w przypadku stymulacji erotycznej. Warto podkreślić, że jeśli przyjmujący nie jest gotów na to, aby masujący dotykał jego stref intymnych, wówczas są one omijane.

Co do zasady – masaż tantryczny to de facto rozwinięcie technik relaksacyjnych. Przez uwolnienie energii seksualnej ma spaść napięcie związane z jej „więzieniem” w sobie. To pozwala odprężyć się i nieco inaczej spojrzeć na rzeczywistość. Absolutny cel to uświadomienie osobie przyjmującej, że człowiek to istota seksualna, a seks i wszystko, co z nim związane, są normalną częścią natury, więc z definicji muszą być dobre. Specjaliści od masażu tantrycznego podkreślają, że technika ta pozwala również otworzyć się na inne osoby.

Duże znaczenie w przypadku tego rytuału ma filozofia buddyjska i hinduska. Podczas zabiegu stopniowo są otwierane czakry, czyli obszary energii, znajdujące się w całym ciele. Dlatego też obejmuje on całe ciało, a nie tylko strefy erogenne.

Jak się odbywa i co daje masaż tantryczny?

Bardzo istotny jest sposób, w jaki odbywa się cały rytuał. Oboje, zarówno masujący, jak i przyjmujący masaż, są całkowicie nadzy. Do masowania potrzeba specjalnego olejku lub np. świecy, takiej jak JouJou Fresh Appletini, charakteryzującej się zmysłowym zapachem, jak i prozdrowotnymi składnikami, odżywiającymi skórę. Liczy się również atmosfera, jaką się buduje wokół zabiegu – równość w relacji masujący-masowany oraz wzajemny szacunek to podstawa.

W przypadku masażu tantrycznego dotyk różni się w porównaniu z klasycznymi technikami. To nie kwestia ucisków, mających na celu rozbicie napiętych mięśni. Każde głaskanie i nacisk wykonywane są z pełną czułością, miłością do seksualnej natury człowieka, jak i podziwem dla indywidualnego piękna danego ciała. Dlatego rytuał ten powinien przeprowadzić albo profesjonalista, albo osoba, z jaką faktycznie jesteśmy związani.

Po takiej usłudze mówi się przede wszystkim o ogromnej uldze, jaką da się odczuć już po pierwszej wizycie. Zmienia się także nastawienie do własnego ciała – wzrasta akceptacja do tego, jakie ono jest, jak i do jego seksualności, a duch odzyskuje pełen kontakt ze swoją „skorupą”. Co ważne – wiele osób, które wybrały się na masaż tantryczny, twierdzi, że ich doznania intymne zyskały na intensywności, podobnie zresztą jak orgazmy. Z drugiej strony stali się bardziej emocjonalni i otworzyli się mocniej ze swoimi uczuciami, co jest szczególnie ważne w przypadku par.

Ważna jest kolejność masowania

W masażu tantrycznym należy zachować odpowiednią kolejność. Zawsze przebiega on od głowy w kierunku stóp. Najpierw masuje się tylną, a później przednią stronę ciała. Dotyk może polegać na głaskaniu, muskaniu, jak i łagodnym skubaniu. Zamiast ucisków spiętych mięśni – rozsmarowuje się je. Warto pamiętać, że nie wolno się spieszyć – czułość nigdy nie powinna być ponaglana. Wręcz przeciwnie – powolne ruchy, pełne oddania dla drugiej osoby stanowią najlepsze rozwiązanie.

Czy masażu tantrycznego da się nauczyć?

W Internecie nie brakuje opisów, jak przebiega taki rytuał i jak masujący powinien go wykonać. Tantrycy natomiast oferują całe warsztaty, na których single oraz pary mogą nauczyć się poszczególnych technik. Poniżej prezentujemy podstawowe zasady i warianty, jakie wprowadzą Ciebie i Twoją drugą połówkę w ten świat.

Reguły są podobne, jak w przypadku masażu erotycznego – przynajmniej jeśli chodzi o atmosferę. Powinno sprzyjać temu skupienie i wyciszenie oraz odpowiednio długi wygospodarowany czas. Tylko wtedy możecie się skoncentrować na wzajemnej czułości. Niezbędny będzie także odpowiedni olejek, taki jak Shunga Desire Massage Oil o pobudzającym zapachu wanilii.

W pierwszej kolejności pozbądźcie się oboje swoich ubrań. Nic nie powinno Was krępować ani ograniczać kontaktu Waszych ciał. Pierwszeństwo w przyjmowaniu masażu ma według tradycji kobieta. Warto dodać, że w celu głębszego pobudzenia receptorów można użyć afrodyzjaku, np. Spanish Love Drops, jaki skutecznie zwiększy wrażliwość na dotyk przez poprawienie ukrwienia.

Gdy kobieta stoi, mężczyzna powoli i zmysłowo dotyka najpierw jej włosów, schodząc w dół. Za każdym razem, gdy jego dłonie spoczną na kolejnej części ciała, oznajmia z uczuciem, że „to są włosy/plecy/piersi/pośladki bogini”. Partnerka skupia się na głębokim oddechu, mając zamknięte oczy.

Po takim wstępie kobieta może położyć się na brzuchu, a mężczyzna powolnymi ruchami, od karku, schodzi w dół, gładząc niespiesznie i czule jej plecy. W każdy dotyk należy wlać wszystkie pozytywne emocje i uczucia, podziw do ciała drugiej połówki. Schodząc do pośladków, jak i do pochwy trzeba pamiętać, że masaż ten de facto nie stanowi stymulacji seksualnej. Stąd też trzeba „ograniczyć się” jedynie do czułego głaskania.

Postaraj się, aby żadne miejsce na ciele partnerki Ci nie umknęło. Gładź wnętrza ud, zagięcia kolan, jej łydki, aż dotrzesz do kostek i stóp. Masuj zarówno ich podeszwy, jak i przestrzeń między palcami. Gdy skończysz masować tę stronę jej ciała, poproś ją, by obróciła się na plecy. Teraz powtórz cały rytuał, zaczynając od twarzy, muskając ją lekko opuszkami palców. Kontynuuj podobnie, jak przy pierwszym etapie, a później – zamieńcie się miejscami. Jeśli któreś z Was przeżyje orgazm tantryczny – to dobrze, nierzadko stanowi on naturalną konsekwencję otwarcia.

Masaż tantryczny – warto go praktykować!

Ten wbrew pozorom dość złożony zabieg nie tylko pomaga zrelaksować się i otworzyć seksualnie. Wiele par zauważa, że masaż tantryczny mocno zbliżył je do siebie, bo mieli szansę mocniej zaakceptować ciała swoje, jak i partnerów. Powyżej mogłeś dowiedzieć się więcej o podstawach tej techniki. Warto jednak zgłębić ją bardziej i odrzucić wszelkie ograniczenia związane z seksualnością, gdyż ta jest po prostu piękna.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *