Jak doprowadzić kobietę do orgazmu? Najszybsza droga na szczyt

jak doprowadzić kobietę do orgazmu

Obecnie gloryfikowany, choć zdecydowanie nie powinien być celem samym w sobie. Przez panie odkrywany na nowo, mężczyznom znany od dawna jako źródło przyjemności. Orgazm, bo o nim mowa, to jedno z najprzyjemniejszych zjawisk, jakie może przeżywać każdy, kto oddaje się masturbacji lub seksowi. Wbrew pozorom jego pojawienie się wcale nie jest takie oczywiste, szczególnie u kobiety.

Choć nie powinno się na nim fiksować, to warto się o niego starać. Gwarantuje nie tylko odprężenie emocjonalne i błogostan. Efekty orgazmu są widoczne także dla całego ciała i zdrowia w ogóle!

Zastanawiasz się, jakie rodzaje orgazmu wyróżniamy? Chcesz wiedzieć jak go wywołać u Twojej partnerki? W tym artykule znajdziesz najpotrzebniejsze informacje na ten temat. Przekonasz się, że w przeciwieństwie do męskiego, kobiecy orgazm to dużo bardziej złożony proces, szczególnie jeśli chodzi o dochodzenie do szczytowania. Jeśli więc chcesz pogłębić swoje ars amandi – przeczytaj ten wpis!

Czym właściwie jest orgazm?

Dużo o nim mówimy. Jednak czy naprawdę masz świadomość tego, co to jest orgazm? Teoretycznie każdy przecież wie, czym mniej więcej się objawia. Jednak żeby w pełni zrozumieć ten zespół reakcji ciała, warto dowiedzieć się, czym one są. Orgazmem więc nazywamy moment szczytowego podniecenia płciowego, któremu towarzyszy uczucie rozkoszy i zaspokojenia seksualnego. Objawiają się one najpierw swoistymi reakcjami fizjologicznymi (często dość dynamicznymi), a następnie postępującym odprężeniem ciała oraz błogostanem psychicznym.

Mówiąc prościej – to chwila, kiedy napięcie seksualne sięga zenitu, a Twój mózg uwalnia dopaminę, czyli hormon nagrody. Za tym też idzie uczucie przyjemności, rozlewające się po całym ciele. Za orgazm w dużej mierze odpowiedzialny jest mózg, a wszystkie bodźce od narządów rodnych płyną przez kręgosłup, kryjący w sobie także „zwitkę” nerwów. Dzięki tym reakcjom Twoje mięśnie, które spinały się w czasie seksu, rozluźniają się, a dopamina skutecznie redukuje stres do minimum, dzięki czemu czujesz się w pełni odprężony.

Nie tylko stymulacja

Kiedy u panów zazwyczaj „wystarczy” stymulacja, to u kobiet orgazm stanowi dużo bardziej złożoną sprawę. Dlatego warto przed samym seksem przygotować partnerkę do zabawy. Pierwsze i bardzo ważne – to odpowiednia atmosfera. Wiadomo, zdarza się, że oddajemy się szybkim numerkom, ale one również są efektem błyskawicznego wzrostu napięcia seksualnego. Jeśli jednak planuje się wieczór z igraszkami, warto zatroszczyć się o odpowiednie warunki.

Nie każda kobieta na przykład czuje się komfortowo, by oddać się erotycznym rozkoszom przy włączonym świetle. Czasem wynika to z zakodowanej w wychowaniu pruderii, a innym razem – z mniej lub bardziej skrywanych kompleksów. By doprowadzić partnerkę do orgazmu, musisz też zadbać o to, by Ci zaufała, jak i nie przejmowała się niczym innym w tej konkretnej chwili. Poczucie bezpieczeństwa jest dla niej wyjątkowo ważne, gdyż pozwala skupić się na przyjemności. Nie mniej istotny pozostaje odpowiedni dotyk, miły komplement, a niewykluczone, że i nastrojowa muzyka.

Najgorsze, co w takiej sytuacji możesz zrobić, to się spieszyć. Instynktownie wyczuje, że chcesz przejść od punktu A do punktu Z, zniechęci się i zamiast zapewnić jej przyjemność, dostarczysz tylko powodów do frustracji. Jak sam widzisz, to, jak wygląda kobiecy orgazm, mocno różni się od męskiego szczytowania, a także wyobrażenia mężczyzn na temat tego, jak przeżywają rozkosz ich partnerki. Odpowiednie „rozgrzanie” kobiety to ważny punkt w każdym zbliżeniu. Jeśli jednak w końcu Ci się to uda, możesz przejść do śmielszych zabaw!

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu?

Nim poznasz techniki i sposoby wywoływania orgazmu u pań, powinieneś wiedzieć, że mają one zdolność przeżywania więcej niż jednego rodzaju szczytowania. Najpowszechniejszym jest orgazm łechtaczkowy, a po nim (choć dużo rzadziej występujący) – pochwowy. Nieczęsto udaje się wywołać orgazm sutkowy, wynikający ze stymulacji piersi. Niektóre panie podobno są też w stanie przeżywać pełną rozkosz pod wpływem pocałunku. Ma to swoje fizjologiczne uzasadnienie, gdyż górna warga łączy się nerwem z łechtaczką. Aby jednak doprowadzić do szczytowania przez pocałunek, trzeba mieć pewność, że partnerka jest w pełni rozpalona, a także umieć całować jak grecki bóg. Poza tym wyróżniamy jeszcze między innymi orgazm wielokrotny, będący skutkiem wysokiego napięcia seksualnego oraz przeciągającej się stymulacji, jak i orgazm tantryczny – efekt połączenia strefy fizycznej z duchową. Dla uproszczenia – dzisiaj poznasz trzy pierwsze z wymienionych.

Jakie są rodzaje kobiecych orgazmów?

Pamiętaj, że sama stymulacja wybranych miejsc intymnych wcale nie musi skutkować szczytowaniem. Bardzo istotne jest pieszczenie całego ciała kochanki i dbanie o czułość – pocałunki, głaskanie, komplementy… Seks nie może być też monotonny, a z drugiej strony – w chwili, gdy ona zbliża się do swojego wymarzonego „O” – trzymaj kurs i jednostajne tempo, jak pilot lądujący na pasie startowym.

Orgazm łechtaczkowy

Zygmunt Freud stwierdził kiedyś, że ten typ szczytowania jest niedojrzały i niegodny dorosłej kobiety. Dzisiaj na szczęście, dzięki wieloletnim badaniom, wiemy, że te słowa ojca psychoanalizy można, a nawet trzeba, wsadzić między bajki. Większość pań bowiem ma zdolność odczuwania jedynie orgazmu łechtaczkowego albo przynajmniej – nie miała okazji zaznać innego.

Jaki jest szybki sposób doprowadzenia kobiety do ekstazy dzięki stymulacji łechtaczki? Przede wszystkim trzeba ten organ odnaleźć. Jego niewielka część – żołądź – znajduje się nad wejściem pochwy. To ten niewielki guziczek, który w rzeczywistości łączy się z obszernymi ciałami jamistymi, oplatającymi pochwę.

By doprowadzić partnerkę do orgazmu łechtaczkowego, należy stymulować ją przez pocieranie i głaskanie posuwistymi lub okrężnymi ruchami. To, czy robisz to dobrze, zauważysz po reakcjach swojej drugiej połówki. Jeśli odczuwa przyjemność – jesteś na dobrej drodze. Świetną opcję stanowi też specjalny masażer, zapewniający dodatkową stymulację tych okolic. Orgazmowi łechtaczkowemu sprzyjają również niektóre pozycje jak misjonarz, jeździec oraz uścisk ogiera.

Orgazm pochwowy

Wielu mężczyzn uważa, że ich kobieta osiąga prawdziwą rozkosz tylko przez penetrację. Tym samym mylnie oceniają pochwę jako odwróconego penisa. Tymczasem wywołanie szczytowania pochwowego wcale nie jest łatwe ani tym bardziej oczywiste. Szacuje się bowiem, że jedynie około 20-40% pań ma zdolność przeżywania go, choć w wielu przypadkach prawdopodobnie chodzi o odpowiednią stymulację, obejmującą nie tylko ruchy frykcyjne bioder, ale i pieszczoty dłońmi. Dzięki nim Twoja partnerka w czasie seksu faktycznie dojdzie i przeżyje orgazm pochwowy.

Jak natomiast możesz próbować go wywołać? Przede wszystkim dowiedz się więcej o punkcie G. Tak, to legendarne miejsce w pochwie naprawdę istnieje! Znajduje się na przedniej ściance, w odległości mniej więcej 2,5-5 cm od wejścia. Jego stymulacja jest najsilniejsza podczas pieszczoty palcem, jak i w czasie stosunku seksualnego w konkretnych układach. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się pozycje od tyłu, np. na pieska lub łyżeczki. Powinieneś też wiedzieć, że stymulacja punktu G najczęściej prowadzi do kobiecego wytrysku! Warto więc się postarać i odnaleźć go w ciele partnerki.

By ułatwić doprowadzenie do orgazmu pochwowego, można sięgnąć po specjalne żele intensyfikujące doznania. Ciekawą propozycję stanowi LibiGel, zwiększający libido, nawilżenie, jak i potęgujący bodźce seksualne.

Orgazm sutkowy

Prawdopodobnie najtrudniejszy ze wszystkich trzech do wywołania. Piersi są bardzo podatne na pieszczoty. Jednak ich stymulacja nie zawsze prowadzi do szczytowania. Za to każdorazowo warto próbować, gdyż wiąże się z tym mnóstwo frajdy! Jeśli więc chcesz podjąć próbę wywołania orgazmu sutkowego u partnerki, musisz wiedzieć, że pieszczoty piersi zależą od jej wrażliwości na dotyk, jak i rozmiarów biustu. Innej stymulacji będą potrzebowały panie o bujniejszych kształtach (bardziej zdecydowany dotyk), odmiennej zaś te, które mają mniejsze rozmiary (więcej czułości, szczególnie rozpieszczanie ustami). Na naszym blogu znajdziesz cały poradnik dotyczący metod rozpieszczania kobiecych piersi – warto się z nim zapoznać!

Jak zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia orgazmu u kobiety?

Już wiesz, że kobieca rozkosz jest odmienna od tej, jaką przeżywają mężczyźni. Może i trudniej ją osiągnąć, jednak to, co dzieje się podczas orgazmu z ciałem i psychiką, zachęca do tego, by przynajmniej próbować doprowadzić partnerkę na szczyt. Tym bardziej że są skuteczne metody, ułatwiające to zadanie.

Warto przede wszystkim sięgnąć po preparaty zwiększające libido. Dzięki nim poprawia się ukrwienie i nawilżenie miejsc intymnych, a co za tym idzie – odczuwalność bodźców. Polecanym przez klientki preparatem są m.in. tabletki Viamea, gwarantujące maksimum satysfakcji. Z drugiej strony dobrym rozwiązaniem jest kupno afrodyzjaków. Od zawsze stanowiły one wybór ludzi, którzy chcieli cieszyć się dobrą potencją i nieposkromionym libido. Do najefektywniejszych zaś należy hiszpańska mucha Sex Elixir. Już jedno zażycie może poskutkować rezultatami, jakie przekraczają najśmielsze wyobrażenia!

Jakie pieszczoty zaś mogą potęgować orgazm, tak u kobiety, jak i mężczyzny? Wyróżnia się jedną, szczególną technikę, cieszącą się coraz większym zainteresowaniem – edging. Jak sama nazwa wskazuje – polega ona na doprowadzaniu partnera na skraj rozkoszy. Klucz to przerwanie zabawy przed momentem kulminacyjnym. To powoduje stopniowy wzrost napięcia. Można powtarzać ten cykl kilkukrotnie. Doprowadzając kobietę do finiszu po kilku takich „krańcach”, zyskuje się gwarancję bardzo silnego szczytowania.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *